Jak wziąć kredyt gotówkowy?

Kiedy podejmiemy decyzję, że to, czego potrzebujemy to dodatkowa gotówka i chcemy ją pożyczyć stajemy przed decyzją o tym jak to zrobić. Kredyty gotówkowe dostępne są na kilka sposobów

Można kredyt gotówkowy uzyskać bezpośrednio w banku. Wystarczy wybrać się do najbliższej placówki, na przykład banku, w którym mamy konto osobiste. Miły i uczynny konsultant wyczerpująco przedstawi ofertę, jaką ma jego firma, poinformuje o warunkach, zabezpieczeniach i od razu wyliczy ile taka pożyczka będzie nas kosztować. Niemal od razu zapewne możliwe będzie przystąpienie do procedury zawarcia umowy kredytowej.

Gdy chcemy sprawdzić, jakie kredyty gotówkowe w ofercie mają inni, można skorzystać z nieco odmiennej metody. Za pomocą internetowej porównywarki kredytów można przejrzeć i drobiazgowo porównać oferty nawet kilkudziesięciu banków z całej Polski. Umożliwia to wybór najkorzystniejszej i najbardziej dostosowanej do potrzeb klienta oferty.

Samodzielne porównywanie ofert kredytowych niewątpliwie wymaga pewnej podstawowej wiedzy. Nie każdy jest w stanie rozeznać się w czasem dość skomplikowanych bankowych regulaminach, i płynnie poruszać się w dość skomplikowanych wyliczeniach wysokości rat czy prowizji. Dlatego dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług pośrednika. Za niewielką opłatą przeanalizuje on dostępne na rynku kredyty gotówkowe i wspólnie z potencjalnym kredytobiorcą ustali, który będzie dla niego najlepszy. Może być również pomocny w szybkim i sprawnym pokonaniu procedury związanej z uzyskaniem takiej pożyczki.

Skorzystanie bankowego systemu pożyczek wymaga dobrej historii w Biurze Informacji Kredytowej. Ten system wymiany informacji między bankami zawiera w sobie dane o wszystkich zarówno spłaconych pożyczkach jak i płatnościach przeterminowanych. Po wglądzie do BIK-u bank może odmówić klientowi pożyczenia pieniędzy. Nie zamyka to na szczęście całkowicie drogi do uzyskania dodatkowych pieniędzy. Na rynku funkcjonuje wiele firm, które nie przykładają wielkiej wagi do zabezpieczenia udzielanych przez siebie pożyczek. Oferowane przez nie kredyty gotówkowe są jednak często na kwoty niższe niż to można uzyskać w banku; ponadto pobierane prowizje oraz odsetki od nich zwykle są dużo wyższe niż te w kredytach proponowanych przez tradycyjne banki.

Zobacz także:  Kredyt gotówkowy

Decyzja o zaciągnięciu jakiegokolwiek kredytu, nie tylko gotówkowego, powinna być bardzo dobrze przemyślana a wszelkie możliwe, nawet najbardziej czarne, scenariusze takie jak utrata pracy czy zmiany na rynku finansowym wzięte pod uwagę. Kredyty gotówkowe są dostępne w różnych formach i na mocno zróżnicowanych warunkach. Prześledzenie dostępnych ofert, mimo że może być nieco czasochłonne, opłaci się w przyszłości. Pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek i nie przysporzy dodatkowych, bardzo nieprzyjemnych kłopotów. Pomoże za to korzystać z komfortu, jaki niesie ze sobą dodatkowa gotówka w portfelu. Kredytobiorca będzie dodatkowo zabezpieczony.

Related Posts

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.