Kredyt gotówkowy

Przeciętny Polak nie może pozwolić sobie na wydanie większej sumy pieniędzy jednorazowo bez poniesienia konsekwencji. Dlatego właśnie Polacy sięgają coraz częściej po kredyt gotówkowy w swoich bankach. Banki natomiast kuszą swoich klientów promocjami – np. brak zaświadczeń dla stałych klientów banku.

Kredyt aktualnie

Kredyt w obecnych czasach jest coraz łatwiej dostać. Banki upraszczają jak tylko mogą wymagania, aby nie odstraszać klientów, a przyciągać ich. Decyzje o przyznaniu kredytu gotówkowego bank udziela w przeciągu 10-15 minut. Coraz częściej spotkać się można z kredytem internetowym oraz telefonicznym. Tradycyjna wizyta w banku także nie stanowi już wielkiego wyzwania statystycznemu Polakowi. Formalności zostały sprowadzone do minimum, wystarczy dowód tożsamości oraz zaświadczenie o zarobkach. Banki udzielają kredytów nawet do 20 stokrotności zarobków – suma ta może osiągną nawet 120 tysięcy złotych. Najważniejsze jest fakt, że kredyt gotówkowy możemy przeznaczyć na dowolny cel, bez ograniczeń ze strony banku – nawet na spłatę innego zadłużenia. Przy udzielaniu kredytu nie są potrzebne dodatkowe zabezpieczenia czy też poręczyciele. Okres spłaty jakie udziela bank, to 72 miesiące.

Banki udzielają kredytów w polskiej walucie na określony stały procent. Dla przykładu Bank Zachodni WBK udziela kredytu do 5 tysięcy złotych na okres do 72 miesięcy na oprocentowanie 12%. Powyżej kwoty 5 tysięcy złotych, bank jest skłonny udzielić oprocentowania od 7,99% do 12% – oprocentowanie jest ustalane indywidualnie dla każdego wnioskodawcy na podstawie analizy zdolności kredytowej oraz oceny ryzyka kredytowego banku.

Co zrobić by otrzymać kredyt?

W celu uzyskania kredytu gotówkowego w Banku Zachodnim WBK wystarczy minimum formalności. Przede wszystkim trzeba posiadać stałe zatrudnienie oraz zamieszkanie w Polsce. Dodatkowo wymagana jest pełnoletność oraz zdolność do podejmowania czynności prawnych. Poza wymienionymi wymaganiami konieczne jest posiadanie stałego zatrudnienia oraz udokumentowanego źródła dochodu. W celu uzupełnienia wniosku niezbędne będą następujące dokumenty – imię i nazwisko wraz z numerem PESEL, dowód osobisty, dane pracodawcy, wysokość średnich dochodów netto (z przeciągu ostatnich 3 miesięcy), informacje o innych zobowiązaniach finansowych.

Zobacz także:  Czy warto się zdecydować na zakup ubezpieczenia kredytu gotówkowego?

Related Posts

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.