Czy odmowa kredytu hipotecznego jest powszechna?

Jeżeli starasz się o kredyt hipoteczny na pewno zastanawiasz się nad dopięciem niezbędnych formalności. W bankach komercyjnych panuje wiele specyficznych zasad dotyczących analizy potencjału spłaty długoterminowego zobowiązania przez kredytobiorcę. Czy odmowa kredytu hipotecznego występuje bardzo często i na jakie sytuacje, formalności powinieneś się w pierwszej kolejności przygotować?

Na co się przygotować przy podpisywaniu umowy o kredyt hipoteczny?

Jedna z najważniejszych kwestii przy zaciąganiu kredytu hipotecznego to naturalne prezentacja zdolności kredytowej, a konkretnie racjonalnego zatrudnienia. Im więcej zarabiasz, na podstawie dobrej umowy o pracę, najlepiej na czas nieokreślony, tym większe szanse na uzyskanie dobrych warunków spłaty kredytu hipotecznego. Zatrudnienie na podstawie umowy o dzieło, czy umowy zlecenie też naturalnie umożliwia pozyskanie kredytu hipotecznego, ale kredytobiorca musi bardzo dokładnie przedstawić rachunki od zleceniodawców. Jeżeli nie jesteś w stanie formalnie potwierdzić zatrudnienia, dochodów twoje szanse na kredyt hipoteczny znikają. Najgorzej mają osoby zatrudnione w młodych przedsiębiorstwach, czy nawet samozatrudnieni. Wśród tej grupy odmowa kredytu hipotecznego występuje najczęściej ze względu na ograniczone zaufanie. Banki detaliczne posiadają również wgląd do sytuacji niektórych przedsiębiorstw, dość popularnych. W razie niepewności finansowej, ekonomicznej również dochodzi do odrzucenia wniosku. Po prostu bank widzi, że dana firma, w której jesteś zatrudniony ma jakieś problemy, często kluczowe dla dalszej przyszłości. Poza tym kredytobiorca powinien prawidłowo podchodzić do kształtowania historii spłaty dotychczasowych zobowiązań. Nie możesz charakteryzować się różnymi rodzajami zaległości, nie tylko na rynku kredytowym, ale również w Biurze Informacji Gospodarczej. Akurat w BIG występują informacje o zaległościach za alimenty, mandaty, rachunki.

Eliminacja zaległości w bazach dłużników przed zaciągnięciem kredytu długoterminowego

Krótko mówiąc przy zaciąganiu kredytu hipotecznego musisz posiadać absolutnie czyste konto w różnych rejestrach. Dzięki temu odrzucenie wniosku jest bardzo mało prawdopodobne. Jeżeli nie radzisz sobie z formalnościami dotyczącymi zaciągania kredytu hipotecznego skieruj się koniecznie do niezależnego doradcy. To szansa na szybkie dopełnienie formalności, a także na wytypowanie banku zgodnie z indywidualnymi czynnikami występującymi w gospodarstwie domowym, czy w kwestiach zatrudnienia.

Zobacz także:  Kredyt konsolidacyjny czy to się opłaca

Related Posts

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.