Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie
5 (100%) 1 vote
Share Button

Wybór ubezpieczenia na życie to zazwyczaj decyzja na wiele lat. Warto pamiętać, że choć ubezpieczenie pociąga za sobą pewne zobowiązania, z drugiej strony zapewnia komfort finansowy. Warto ten temat dobrze przemyśleć, nie spieszyć się, zastanowić nad własnymi potrzebami i dokonać świadomego wyboru. W przeciwnym razie za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat może się okazać, że pomimo poniesienia wysokich kosztów polisa nie zapewniła ochrony, na którą liczyliśmy.

Na rynku ofert dostępne są między innymi takie ubezpieczenia jak:

-Ubezpieczenie na życie
-Ubezpieczenie na zdrowie
-Ubezpieczenie na zdrowie i życie
-Ubezpieczenia komunikacyjne
-Ubezpieczenia mieszkania

W tym artykule skupimy się jedynie na ubezpieczeniach na życie i zdrowie .

Wybór polisy zależy od naszych osobistych preferencji i potrzeb.
To bardzo ważne, ponieważ ostateczna cena polisy, jak również zakres ochrony oferowanej przez zakłady ubezpieczeń, wyglądają inaczej dla różnych osób. Może się również zdarzyć, że za konkretną składkę otrzymasz większą ochronę w firmie A niż w firmie B, albo za tę samą ochronę zapłacisz znacznie mniej.

Co oferują ubezpieczalnie

Aviva znana głównie z ofert AC/OC w swojej ofercie posiada ubezpieczenie na życie i zdrowie .W wersji podstawowej ubezpieczenie na życie obejmuję
wypłatę świadczenia w przypadku śmierci ubezpieczonej osoby,
wypłatę świadczenia w ograniczonej wysokości, jeśli śmierć nastąpi m.in. na skutek:
zamieszek lub działań wojennych,
samobójstwa w okresie 24 miesięcy od zawarcia umowy.
Istnieje możliwość rozszerzenia polisy o dodatkowe warianty takie jak :
Leczenie poważnej choroby
Nawet do 800 000 zł w razie 45 ciężkich chorób
Pobyt w szpitalu
Wypłata po leczeniu w szpitalu lub placówce chirurgii jednego dnia. Środki na zakup leków.
Wsparcie w chorobie
Druga opinia lekarska oraz pomoc medyczna i domowa

Prudential
Polisa Komfort Życia zapewnia ochronę nie tylko najbliższym, ale również ubezpieczonemu – polisa ta daje możliwość skorzystania z aż 9 umów dodatkowych, umożliwiających rozszerzenie zakresu ochrony na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń losowych.
Ubezpieczenie Komfort Życia jest przeznaczone dla osób, które w dniu podpisania umowy są w wieku 18-71 lat.

Umowę ubezpieczenia można podpisać minimalnie na 5 lat, zaś maksymalnie do ukończenia 75 roku życia.

Tak jak Aviva,Prudential oferuje podstawowe ubezpieczenie na życie z możliwością rozszerzenia o dodatkowe świadczenia na wypadek zdarzeń losowych.
1) W przypadku naszej śmierci
2) W przypadku naszego inwalidztwa
3) W przypadku naszej ciężkiej choroby
Prudential nie ponosi odpowiedzialności za śmierć Ubezpieczonego w wyniku: samobójstwa przed upływem roku od zawarcia umowy ubezpieczenia, świadomego i dobrowolnego uczestnictwa w aktach przemocy, działaniach wojennych, zbrojnych, zamieszkach, czy aktach terroru, okoliczności, o które ubezpieczyciel pytał przed zawarciem umowy i zostały one zatajone lub podane niezgodnie z prawdą.

Ile kosztuje ubezpieczenie

Kwota ubezpieczenia to kolejny element, który istotnie wpływa na wysokość ceny ubezpieczenia.

Cena polisy na życie jest uzależniona od wielu indywidualnych czynników. Dlatego tylko agent ubezpieczeniowy może podać klientowi orientacyjne koszty ubezpieczenia się na życie.

Jakie czynniki mają wpływ na cenę ubezpieczenia?

Dwie najważniejsze kwestie, od których najbardziej jest uzależnione ryzyko ubezpieczeniowe, to stan zdrowia oraz wiek osoby ubezpieczonej. Największy wpływ na wysokość składki za ochronę ubezpieczeniową ma to, jak wysokiej wypłaty świadczenia oczekujemy od ubezpieczyciela w razie naszej śmierci.

Nie jesteśmy Państwu w stanie podać ceny potencjalnego ubezpieczenia na życie, ale możemy zasugerować, że warto ubezpieczać się wcześniej, ponieważ osoby starsze są objęte wyższym ryzykiem ubezpieczeniowym z racji wieku oraz chorób.

Jak długo trwa ubezpieczenie na życie?
Możemy się ubezpieczyć na rok , ale również dożywotnio. Wszystko zależy od naszych potrzeb i tego na jaki okres ubezpieczenia się zdecydujemy.

Zatem jaką polisę wybrać ? Zanim zdecydujemy się na wyrób ubezpieczenia na życie .Należy porównać dostępne oferty na rynku i dopasować do swoich potrzeb . Zapraszamy do naszej bezpłatnej porównywarki link tu .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen − 5 =