Tytuł wykonawczy. Klauzula wykonalności. O co chodzi?

Share Button

5.0 01 Tytuł wykonawczy. Klauzula wykonalności. O co chodzi? Otrzymanie pisma od komornika zazwyczaj wiąże się z tym, że sprawa której pismo dotyczy została już skierowana do sądu i przez ten sąd rozpatrzona. List polecony od komornika oznacza zatem, że komornik prowadzi już wobec dłużnika postępowanie egzekucyjne. Istotnym w tym miejscu jest podkreślenie, że warto … Czytaj dalejTytuł wykonawczy. Klauzula wykonalności. O co chodzi?

Zadłużenie w ubezpieczalni oc

Share Button

Rośnie liczba dłużników wobec firm ubezpieczeniowych

Dziennik „Rzeczpospolita” przeanalizował niedawno dane z Krajowego Rejestru Długów. Jak się okazuje w przeciągu ostatnich pięciu lat aż sześciokrotnie wzrosła liczba dłużników wobec firm ubezpieczeniowych. Długi z tytułu zawartej, a nie opłaconej polisy sięgają łącznie kwoty 160 mln zł.

Czytaj dalejZadłużenie w ubezpieczalni oc

Jak wyegzekwować dług?

Share Button

Niespłacone pożyczki, jak i niezapłacone faktury są o tyle częstą co nieprzyjemną sprawą. Do egzekucji takich długów przez komornika może prowadzić długa droga, która niekoniecznie musi zakończyć się sukcesem.

Czytaj dalejJak wyegzekwować dług?

Pożyczka hipoteczna i pożyczka pod zastaw – alternatywy dla kredytu hipotecznego?

pozyczka-pod-zastaw
Share Button

Jak wiadomo kredyty hipoteczny nie jest opcją dla każdego. Na przeszkodzie do jego uzyskania stoi najczęściej niska zdolność kredytowa. Innym z kolei może i potrzebne są tak duże pieniądze, jakie są przyznawane w kredycie hipotecznym, ale niekoniecznie z przeznaczeniem ich na mieszkanie czy dom. Pewną alternatywą w obydwu sytuacjach może być pożyczka hipoteczna lub pożyczka pod zastaw.

Czytaj dalejPożyczka hipoteczna i pożyczka pod zastaw – alternatywy dla kredytu hipotecznego?

Komornik chce zająć pieniądze na koncie? Teraz łatwiej sobie z tym poradzić

Share Button

Czytaj dalejKomornik chce zająć pieniądze na koncie? Teraz łatwiej sobie z tym poradzić

Wydziedziczenie -kiedy i jak jest możliwe ?

Share Button

5.0 01 Jak można kogoś skutecznie wydziedziczyć Według obiegowej opinii nieuwzględnienie kogoś w testamencie wystarczy, by pozbawić daną osobę praw do dziedziczenia. Tak jednak nie jest. Wydziedziczenie jest nieco bardziej skomplikowane i musi mieć solidne podstawy. Paradoksalnie osobę, którą chcemy wydziedziczyć musimy wymienić w testamencie. Chodzi tu oczywiście o kogoś, kto z mocy prawa ma … Czytaj dalejWydziedziczenie -kiedy i jak jest możliwe ?

Wspólny kredyt a rozwód . Co zrobić z kredytem przy rozwodzie ?

Share Button

Kto spłaca kredyt hipoteczny po rozwodzie?

Nierzadko zdarza się, że kredyt hipoteczny okazuje się zobowiązaniem trwalszym niż niejedno małżeństwo. Niejedno jednak małżeństwo bierze taki kredyt wspólnie. Natomiast gdy dochodzi do rozwodu pojawia się problem, kto to będzie teraz spłacał?

Czytaj dalejWspólny kredyt a rozwód . Co zrobić z kredytem przy rozwodzie ?

Kradzież karty płatniczej co zrobić gdzie zgłosić

gdzie-zastrzec-karte
Share Button

Ukradziona lub „zjedzona” karta – co robić?

Utrata karty płatniczej nie należy do najbardziej przyjemnych sytuacji.  Jeżeli jest to karta kredytowa, to możemy liczyć się z płaceniem za nieswoje wydatki. Jeżeli natomiast straciliśmy kartę debetową, powiązaną z naszym rachunkiem rozliczeniowo-oszczędnościowym, to możemy już stracić wszystkie oszczędności. Jak tego uniknąć?

Czytaj dalejKradzież karty płatniczej co zrobić gdzie zgłosić

Jak kupić samochód nie mając wystarczającej ilości pieniędzy

Share Button

Jak kupić samochód nie mając wystarczającej ilości pieniędzy

 

W dzisiejszych czasach kupno własnych „czterech kółek” nie wydaje się trudne. Czym innym jest jednak zakup używanego auta, a czym innym wymarzonego, luksusowego samochodu prosto z salonu. W tym drugim przypadku może zabraknąć pieniędzy, ale jest na to rada.

Czytaj dalejJak kupić samochód nie mając wystarczającej ilości pieniędzy

Kto ma największe szanse na kredyt hipoteczny? Cechy idealnego kredytobiorcy

Share Button

Kto ma największe szanse na kredyt hipoteczny? Cechy idealnego kredytobiorcy

Kredyt hipoteczny pod zakup mieszkania czy domu jest marzeniem wielu. Niestety, dla wielu jest to ciągle marzenie trudno osiągalne. Banki nie każdemu chętnie przyznają tego rodzaju dofinansowanie. A kto ma największe szanse na „hipotekę”? Sprawdźmy.

Czytaj dalejKto ma największe szanse na kredyt hipoteczny? Cechy idealnego kredytobiorcy