Bezpieczna pożyczka przez internet

Bezpieczna pożyczka przez internet
5 (100%) 1 vote[s]
Share Button

Bezpieczna pożyczka przez internet.

Czym różni się kredyt internetowy od tego zaciąganego w tradycyjny sposób?. W zasadzie tylko i wyłącznie tym, że wszelkie formalności można załatwić przez Internet.W internecie znajdziemy gro stron, na których można pożyczyć pieniądze całkowicie online.Nie wszystkie są godne zaufania.

Jak wziąć bezpiecznie pożyczkę online bez dodatkowych kosztów?

Poniżej kilka niezbędnych rad czym sugerować się przy wyborze strony www i pożyczki.

Bezpieczna pożyczka przez internet to:

1.Zaufany sprzęt
Składając wniosek o pożyczkę wskazane jest aby korzystać z bezpiecznego sprzętu komputerowego.Najlepiej jeżeli jest to nasz prywatny sprzęt co do którego mamy 100% pewność, że nie posiada „złośliwego” oprogramowania.Odradzamy więc korzystanie z kawiarenek internetowych i publicznych sieci wi-fi.

2.Strony www o niskiej jakości
Na stronie gdzie ubiegamy się o pożyczkę winien znajdować się, adres i dane firmy takie same jak w umowie w przypadku, bezpośredniego pożyczkodawcy. W momencie kiedy korzystamy z porównywarek pośrednika obowiązują takie same zasady.Pośrednik jest zobowiązany do podania informacji z jakimi pożyczkodawcami współpracuje i strona powinna jasno to przedstawiać.

3.Certyfikaty bezpieczeństwa
Przed wysłaniem wniosku należy zwrócić uwagę czy nasze dane są odpowiednio zabezpieczone.Bez względu czy korzystamy ze strony bezpośredniej czy pośredniej każda taka strona posiada w adresie https lub znaczek kłódki, a certyfikat został zweryfikowany jako zaufany i jest ważny. W przypadku problemów z certyfikatem na szyfrowanej stronie, przeglądarka stron internetowych z pewnością o tym zasygnalizuje.

4.Weryfikacja danych
Firmy pożyczkowe w celu weryfikacji danych,proszą o przesłanie przelewu w wysokości od grosza do jednego złotego z naszego rachunku bankowego,na które później wpłynie kwota pożyczki.Gdy pożyczkodawca prosi o przelanie wyższej kwoty jest to znak że być może nie chce udzielić nam pożyczki a jedynie zarobić na nas.Zwracajmy też uwagę na to co jest wymagane w tytule przelewu weryfikacyjnego/rejestracyjnego.Treść powinna nawiązywać do tego co chcemy zrobić i nie budzić wątpliwości zarówno do nazwy firmy, numeru identyfikacyjnego np. numeru klienta, umowy pożyczki. Inaczej może okazać się, że potwierdzamy np założenie rachunku bankowego lub jeszcze czegoś innego na nasze dane.

5.Wniosek
Za pomocą suwaka wybieramy kwotę pożyczki,okres spłaty. Ważne jest aby dokładnie przeczytać jakie są koszty kwoty o którą wnioskujemy i jaki procent naliczany jest na skutek braku spłaty w terminie. Czytamy dokładnie umowę,szeroko rozumiane warunki umowy to nie wzór umowy. Umowa na początku określa kogo dotyczy, a następnie czego.Zanim złożysz wniosek, pola z twoimi danymi będą puste i to jest właśnie wzór.Dobra umowa to krótka umowa. Jeżeli coś nie jest wypunktowane w umowie, to obowiązuje zasada opisana np w kodeksie cywilnym. Tutaj przykład wniosku

Zasady bezpiecznej pożyczki online

Podsumowując zalecamy zachować szczególną ostrożność gdy:
-strona nie jest szyfrowana
-Telefon kontaktowy jest numerem płatnym o podwyższonej taryfie lub trzeba wysłać dodatkowo płatnego sms-a
– opłata weryfikacyjna jest wyższa niż jeden złoty.
-brak danych pożyczkodawcy
– dodatkowe zabezpieczenia w postaci weksli nie tylko „in blanco”, zastawów hipotecznych, umów notarialnych to zastanówmy się czy chcemy podejmować takie ryzyko i czy kwota, o którą się ubiegamy „usprawiedliwia” stawiane nam wymagania.

Niemniej jednak korzystanie z kredytów online jest coraz bardziej popularne i przy zachowaniu kilku zasad w pełni bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × 3 =